Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 19

  shtator

  Trajnim për Kineastë/Artistë Vizualë të rinj

  Youth Artivists For Change (YAC): Filmmaking training for Young Filmmakers/Visual Artists September 19-23 2019 Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut -IHRFFA-, me organizatën Open Mind Spectrum Albania (OMSA), dhe në bashkëpunim me...

  Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi, Kinostudio
  19 shtator 10:00 - 23 shtator 12:00
 • 19

  shtator

  Western Promises

  Perino & Vele – Western Promises është ekspozita e parë personale e dyshes së famshme të skulptorëve italianë Emiliano Perino (lindur në New York, 1973) dhe Luca Vele (lindur në Rotondi, 1975), e cila hapet të enjten 19 shtator, në orën 19.00 në COD ...

  COD, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
  19 shtator 12:00 - 31 tetor 23:59
 • 19

  shtator

  Kinoklubi : “L’Assassin habite au 21” nga Henri-Geroges Clouzot

  🇦🇱 Kinoklubi Frankofon Shfaqje e filmit « Vrasësi banon në 21 » nga Henri-Georges Clouzot (1942 – 1h24 – Policor/Triller/Komedi) Nje vrasës misterioz kryen vrasje në seri dhe lë mbi kufomat e tyre kartëvizitën e tij në emër të Z. Durand. Komisari W...

  Muzeu Historik Kombëtar, Sheshi Skënderbej
  19 shtator 18:30 - 19 shtator 20:00
 • 19

  shtator

  Capital T Time Capsule

  Shumë vite që këndoj, shumë shtete e vende që performoj, dhe asnjëhere nuk u mblodhëm krejt bashkë me festu e me i këndu kangët e mia…. Deri këtë 19 shtator, sigurisht. Ju pres krejtve n’Tiranë, për një koncert të paharrueshëm, përmasat e të cilit k...

  Sheshi "Nënë Tereza", Sheshi Nënë Tereza
  19 shtator 19:19 - 19 shtator 23:30
 • 19

  shtator

  The Journey

  Më 19 Shtator 2019, prej orës 20:00, mirëpresim Dokumentarin, 85 minutësh; “The Journey” / “Udhëtimi” nga Fanny Bräuning (Zvicër) Viti i prodhimit: 2018 Një burrë dhe një grua udhëtojnë nëpër botë me një furgon kampingu: Niggi, një fotograf pasionant...

  Reja.al, Bulevardi Deshmoret e Kombit Tirana
  19 shtator 20:00 - 19 shtator 23:00
 • 19

  shtator

  SEDËR

  Çdo gjë nis si pasojë e zënkes së dy fëmijëve (Albi & Flavio) në shkollë dhe njëri nga fëmijët (Albi) pasi ndihet i fyer kërkon zgjidhje te babai i tij Roni i njohur ndryshe si Roni Selimes .

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  19 shtator 21:00 - 25 tetor 22:30