Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 06

  dhjetor

  REMIX Tirana

  Remix Tirana 2019 / Forum publik Dt. 6 dhjetor 2019 / Ora 10.00 – 13.00 / Vendi: Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë Organizuar nga Teatri i Metropolit të Tiranës dhe Fondacioni “Henrietta Leavitt”. Me mbështetjen e Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë ...

  Biblioteka Kombëtare, Sheshi Skënderbej
  06 dhjetor 10:00 - 06 dhjetor 13:00
 • 06

  dhjetor

  Tayna

  E premtja sjell kengetaren Tayna ne skenen e Magic 4. Mos mungoni!

  Magic 4, Sheshi Italia
  06 dhjetor 23:30 - 07 dhjetor 05:00
 • 06

  dhjetor

  Kida & Ermal Fejzullahu

  Kida & Ermal Fejzullahu performojne te premten ne skenen e Folie Terrace.

  Folie Terrace, Rruga Murat Toptani
  06 dhjetor 23:30 - 07 dhjetor 05:00
 • 07

  dhjetor

  Biletë për Polin e Veriut

  Bitetë për në Polin e Veriut Xho është një djalë që sapo ka filluar të humbasë besimin në magjinë e Krishtlindjes. Mbrëmjen në vigjilje të Krishtlindjes sheh një tren në dhomën e tij. Hipën në tren së bashku me disa fëmijë të tjerë dhe nisen në një u...

  ArTurbina, Rruga Sami Frasheri Tirana, Albania
  07 dhjetor 10:30 - 19 janar 12:05
 • 07

  dhjetor

  Të Mirësjellshmit

  Teatri Metropol prezanton: “TË MIRËSJELLSHMIT” – Muzikal Live për fëmijë Ju prezantojmë projektin më të ri muzikor të Teatri Metropol – Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me All In Band Albania i cili synon të prodhojë dhe promovojë muzikë cilëso...

  Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli Tirana 1001
  07 dhjetor 11:00 - 15 dhjetor 12:00
 • 07

  dhjetor

  Tirana – Kukësi

  Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 14-të e Kategorisë Superiore, KF Tirana – FK Kukësi, të shtunën, datë 07.12.2019 në orën 16:30′ në stadiumin “Selman Stërmasi”.

  Stadiumi Selman Stermasi, Rruga Sulejman Delvina
  07 dhjetor 16:30 - 07 dhjetor 18:45