Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 20

  maj

  Spiral: From the Book of Saw

  Një organizator kriminal lëshon një formë të shtrembëruar të drejtësisë në Spiral, kapitullin e ri të tmerrshëm nga libri i SAW.

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  20 maj 19:00 - 30 qershor 20:30
 • 27

  maj

  Maratona Dante Tirana

  Kemi nevojë për zërin dhe pjesëmarrjen tuaj! Në 700 – vjetorin e ndarjes nga jeta të Dante Alighieri, në bashkëpunim me Institutin Italian të Kulturës në Tiranë, Qendra për hapje dhe Dialog organizon maratonën e leximit të veprës “Komedia Hyjnore”. S...

  COD, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
  27 maj 17:30 - 27 maj 19:00
 • 27

  maj

  Cruella

  Cruella – Filmi i zhanerit Aventure, Familjar, Komedi i cili sjell aktoret Emma Stone, Emma Thompson, Paul Walter Hauser, Emily Beecham dhe Joel Fry ne Cineplex Albania. Nje film per te mos u humbur!

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  27 maj 19:30 - 30 qershor 21:00
 • 05

  qershor

  “AFËRDITA IME”

  NISMA MË E RE “AFËRDITA IME” GATI PËR TË FILLUAR NË TIRANË! Kjo është një nismë e cila sjell së bashku vlera të Humanizmit, Solidaritetit dhe Mbështetjes së komunitetit nëpërmjet Vullnetarizmit. Kur flasim dhe mendojmë për vullnetarizmin vijnë disa p...

  Tiranë
  05 qershor 10:00 - 07 gusht 14:00
 • 14

  mars

  Maluma World Tour

  Pritjes i erdhi fundi, Dita e Verës 2022 sjell Malumën në Tiranë! Muzika, jeta e natës dhe koncertet pësuan një goditje të fortë gjatë vitit 2020. Shumë koncerte të rëndësishme janë shtyrë në të gjithë botën për shkak të pandemisë së koronavirusit. S...

  Tiranë
  14 mars 20:00 - 14 mars 23:59
 • 17

  maj

  Those Who Wish me Dead

  Një adoleshent, dëshmitar në një vrasje e gjen veten të ndjekur nga dy binjakët vrasës, në shkretëtirën e Montanës, me një eksperte mbijetese të caktuar për mbrojtjen e tij – teksa një zjarr në pyll kërcënon jetën e të gjithëve.

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  11 maj 19:30 - 31 maj 21:00