Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 20

  tetor

  The Last Duel

  Në filmin e zhanrit dramë e histori të Ridley Scott, Matt Damon dhe Adam Driver përballen në një betejë jetë a vdekje.

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  20 tetor 19:30 - 21 nëntor 21:30
 • 21

  tetor

  Edmond

  EdmondRegjisorë Indrit Çobani & Andia Xhunga Premierë Absolute ne datat 15-16-17, 21-22-23-24 dhe 28-29-30-31 TETOR 2021, Ora 19:00, Salla e madhe, ArTurbina. Edmond Rostand një dramaturg i ri, 29 vjeçar, ka dy vjet pa shkruar asgjë… Mes nevojës p...

  Teatri Kombëtar, Rruga Sermedin Said Toptani
  21 tetor 19:00 - 24 tetor 21:00
 • 22

  tetor

  Joga në park

  Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Në kuadër të këtij muaji, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit vishet me rozë dhe i bashkohet fushatës ndërgjegjësuese duke sjelle aktivititetin” Joga në Park” në drejtimin e instruktores Zn...

  Parku i Madh i Liqenit të Tiranës, Liqeni Artificial
  22 tetor 10:00 - 22 tetor 12:00
 • 22

  tetor

  Lexime të Performuara

  COD ju fton në një mbrëmje të veçantë, personazhi i ‘Madame Bovari’, nga vepra e shkrimtarit Gustav Flober, na rrëfen të fshehtat e saj, përmes performancës së aktores Ema Andrea.Takimi i muajit tetor të “Lexime të Performuara” do të zhvillohet të p...

  COD, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
  22 tetor 19:00 - 22 tetor 21:00
 • 23

  tetor

  Maçoku me çizme

  Të dashur miq të vegjël të Teatrit të Kukullave!Një ndër shfaqjet klasike pjesë e kolanës së artë do të vijë këtë fundjavë për të gjithë ju fëmijë në skenën e Teatrit të kukullave për t’ju ofruar aventurat e pafundme të maçokut me çizme !Shfaqja “”M...

  Teatri i Kukullave, Rruga Çamëria
  23 tetor 10:30 - 24 tetor 12:30
 • 23

  tetor

  La Traviata

  Rikthehet “La Traviata” opera me tre akte e kompozitorit Giuseppe Verdi.23, 24, 25 dhe 26 tetor – ora 18:304-tër shfaqje në skenën e re, e cila mirëpret 4-tër kaste të ndryshme artistësh në 4-tër shfaqje fantastike. Biletat shiten në spotelin e TKOB...

  Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor, Sheshi Skënderbej
  23 tetor 18:30 - 26 tetor 20:00