Të Fundit

Aplikime & Informacione

Eventet e kryeqytetit

 • 27

  shkurt

  The Invisible Man

  Kur ish i dashuri abuzues i Cecilias vetëvritet dhe i lë asaj të gjithë pasurinë e tij, ajo nis të dyshojë se vdekja e tij është një rreng. Ndodhi të rastësishme e vdekjeprurëse bëjnë që Cecilia të përpiqet të provojë se ajo po përndiqet nga një pers...

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  27 shkurt 21:00 - 31 mars 22:30
 • 27

  shkurt

  Sonic the Hedgehog

  Nga data 27 Shkurt mund te ndiqni Sonic the Hedgehog, ne Cineplexx Albania.

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  27 shkurt 21:00 - 31 mars 22:30
 • 14

  mars

  Maluma World Tour – Tirana

  Për herë të parë Tirana do të jetë pjesë e turneut të artistit ndërkombëtar Maluma, World Tour 11:11 do të ndaloj në datë 14 Mars 2020 në sheshin Nënë Tereza, ku nën tingujt e muzikës latine do të festojmë sëbashku Ditën e Verës. For the firs time Ti...

  Sheshi "Nënë Tereza", Sheshi Nënë Tereza
  14 mars 18:00 - 14 mars 23:00
 • 16

  maj

  OSCAL 2020 – Open Source Conference Albania

  Open Source Conference Albania (OSCAL), the first annual international conference of its kind in Albania, will take place for the 7th consecutive year to promote software freedom, open source software, free culture and open knowledge locally and in t...

  Open Labs Hackerspace, Rruga Pjetër Budi
  16 maj 09:00 - 17 maj 17:00
 • 25

  shkurt

  Ëndrra e një nate vere

  Ju pëlqen të qeshni e të shihni në skenë një nga veprat më të interpretuara të Shekspirit? Atëherë jeni në vendin e duhur. Në datat 21,22,23,26,27,28,29 Shkurt, ora 19:00, teatri Metropol risjell për ju premierë, një nga komeditë më gazmore dhe plot ...

  Teatri Metropol - Qendra Kulturore Tirana, Rruga Ded Gjo Luli Tirana 1001
  21 shkurt 19:00 - 29 shkurt 20:45
 • 25

  shkurt

  Playing with Fire

  Një ekipi me zjarrfikës u mbushet kupa teksa përpiqen të shpëtojnë tre fëmijë të rrëmujshëm.

  Cineplexx Albania, TEG (Tirana East Gate)
  12 shkurt 21:00 - 22 mars 22:30